Reklama

Reklama

Urząd Ochrony Państwa zajmie się sprawą Bagsika

Urząd Ochrony Państwa przejął od prokuratury sprawę Bogusława Bagsika. Pracownicy urzędu sprawdzą czy były szef ART-B a obecny prezes Zakładów Futrzarskich w Kurowie działał na szkodę kierowanej przez siebie spółki.

Reklama

Do tej pory sprawą zajmowała się prokuratura rejonowa w Puławach. Ta z kolei powierzyła śledztwo lubelskiej delegaturze UOP. Urząd sprawdzi, czy podane przez zarząd informacje o kondycji spółki z Kurowa były prawdziwe, czy przypadkiem część majątku nie została wyprowadzona do spółek córek tylko po to, aby nie płacić wierzycielom. Poza tym czy Bagsik nie powinien był ogłosić upadłości firmy skoro długi przewyższają jej wartość.

Reklama

Wszystko zaczęło się od doniesienia do prokuratury na prezesa Kurowa jakie złożył były członek rady nadzorczej zakładów reprezentujący Skarb Państwa. Prokuratura nie wyklucza, że złamano przepisy. Tymczasem prezes Bagsik nie czuje się winny i twierdzi, że to ten, który doniósł działał na szkodę spółki. A właściciel firmy Wiesław Peciak, mówi, że Kurów ma się dobrze, że sytuacja ekonomiczna poprawia się. Co prawda w tym roku będą jeszcze straty, ale realizowany jest program naprawczy a spółki córki powołane zostały tylko po to aby ułatwić zarządowi kierowanie firmą.

Posłuchaj relacji lubelskiego reportera RMF FM Cezarego Potapczuka:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy