Reklama

Reklama

Troje Syryjczyków odnalezionych w bagnach na Lubelszczyźnie

Na bagnach w miejscowości Tarasiuki w woj. lubelskim funkcjonariusze policji i straży pożarnej odnaleźli troje migrantów - dwie kobiety i mężczyznę. Ustalono, że są Syryjczykami. Kobiety wymagały hospitalizacji.

- Osoby przebywają w dyspozycji Straży Granicznej. Ustalamy, skąd wzięły się w Polsce, w którym miejscu i w jakim czasie przekroczyły granicę - poinformował rzecznik komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej porucznik Dariusz Sienicki.

Ile mają lat?

W nocy z wtorku na środę funkcjonariusze straży pożarnej i policji odnaleźli na bagnach w miejscowości Tarasiuki (Lubelskie) dwie kobiety i mężczyznę. - Okazało się, że to cudzoziemcy, dlatego na miejsce została wezwana straż graniczna - powiedział Sienicki.

Funkcjonariusze straży granicznej ustalili, że cudzoziemcy są obywatelami Syrii. To dwie kobiety w wieku 18 i 31 lat oraz 20-letni mężczyzna.

Reklama

- Przede wszystkim zatroszczyliśmy się o zdrowie tych osób. Przewieźliśmy te osoby do szpitala we Włodawie. Lekarz zadecydował, że dwie panie muszą pozostać w szpitalu, natomiast mężczyzna nie - poinformował rzecznik NOSG. Dodał, że 20-latek przebywa obecnie w placówce straży granicznej we Włodawie.

Zobacz materiał na ten temat w serwisie polsatnews.pl

Ratownicy usłyszeli wołanie o pomoc

Jak poinformował dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie młodszy brygadier Krzysztof Tomasiak, zgłoszenie o osobach zagubionych na bagnach w okolicy Jeziora Białego straż pożarna odebrała we wtorek około godz. 19:17.

- Na miejsce udało się pięć zastępów straży pożarnej, 21 ratowników, w tym grupa wodno-nurkowa. Ratownicy usłyszeli krzyki, wołanie o pomoc i kierując się w ich stronę dotarli do osób, które były w stanie wychłodzenia i wyczerpania fizycznego. Ewakuowali je w bezpieczne miejsce. Dwie osobowy były przytomne, jedna nieprzytomna - powiedział Tomasiak.

Dyżurny dodał, że do potrzebujących obcokrajowców strażaków doprowadziła osoba postronna. Nie sprecyzował, kim była ta osoba.

Styk granic trzech państw

Sienicki przypomniał, że w okolicach miejscowości Tarasiuki stykają się granice Polski, Białorusi i Ukrainy. Granica przebiega na pobliskim Bugu. Podmokłe tereny, na których znaleziono migrantów znajdują się poza strefą objętą stanem wyjątkowym.

Według informacji Straży Granicznej we wtorek odnotowano 473 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Wszystkim próbom strażnicy graniczni zapobiegli.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy