Reklama

Tragiczny finał kąpieli. 23-latek i 16-latek nie żyją

​Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 23-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło przed północą w miejscowości Zwierzyniec. Mężczyzna kąpał się w stawie w towarzystwie brata i kolegi. Jak wstępnie ustalono, wcześniej spożywany był alkohol. Do tragedii doszło także w Zastowie Karczmiskim. Wczoraj podczas kąpieli w Wiśle 16-latek na oczach kolegów stracił grunt i zniknął pod wodą. Do chwili obecnej chłopaka nie udało się odnaleźć.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj po 23. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego razem z bratem i kolegą przebywali nad stawem w Zwierzyńcu. Młodzi mężczyźni poszli się kąpać. Wcześniej spożywali razem alkohol. Dwaj młodsi kąpali się w miejscu oznaczonymi bojami. 23-latek w pewnym momencie przepłynął boje i skierował się w stronę środka stawu. Nagle zniknął z pola widzenia. Pozostali próbowali go odnaleźć, jednak z uwagi na głęboką wodę, wrócili na brzeg zawiadamiając służby.

Kilkanaście minut później strażacy wyłowili ciało 23-latka. Lekarz na miejscu stwierdził zgon mężczyzny. Ciało zostanie przekazane do zakładu medycyny sądowej celem przeprowadzenia sekcji. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Reklama

Śmierć 16-latka. Koledzy próbowali go ratować

Do tragedii doszło także w Zastowie Karczmiskim. Wczoraj około godziny 16 koledzy 16-latka zadzwonili na numer alarmowy w rozpaczliwą prośbą o pomoc. W trakcie, kiedy chłopak wraz z kolegami chodził po dnie Wisły, nagle stracił grunt pod nogami i został porwany przez nurt rzeki. Przerażeni nastolatkowie rzucili się na pomoc, ale nie udało im się dotrzeć do chłopaka. Gdy ich wysiłki okazały się bezskuteczne, zadzwonili na numer alarmowy. Policjanci wraz ze strażakami przeczesali teren w okolicach miejsca, gdzie doszło do zdarzenia. Na miejscu pracowała również łódź ratunkowa. 

Przerwane wczoraj w nocy czynności zostały wznowione dziś rano z udziałem płetwonurków, łodzi ratunkowych i sonaru.

Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy