Reklama

Reklama

Trąba powietrzna na Lubelszczyźnie. Powalone drzewa, uszkodzone dachy

Trąba powietrzna przeszła w niedzielę przez gminę Gózd w województwie Lubelskim. Zniszczone zostało schronisko dla psów.

Jak przekazał portal Remiza.pl w gminie Gózd na Lubelszczyźnie prawdopodobnie przeszła trąba powietrzna. "Powalone drzewa, uszkodzone dachy, działania służb trwają" - przekazano. 

O zjawisku poinformowali też na Facebooku Polscy Łowcy Burz. "Dziś ok. godz. 14:30 podczas przechodzenia burzy superkomórkowej w okolicach miejscowości Kłoczew i na terenie gminy Gózd w powiecie ryckim prawdopodobnie pojawiła się trąba powietrzna" - przekazano. 

Okazuje się, że trąba powietrzna przeszła przez schronisko dla psów "Zwierzaki do wzięcia". Jak informuje schronisko, część psów uciekła, zniszczone zostały kojce i ogrodzenia. 

Reklama

"Kilku psów nadal nie złapaliśmy. Na pewno utworzymy jakąś zbiórkę. To dla nas bardzo trudny czas" - przekazano po godzinie 19 na Facebooku schroniska.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy