Reklama

Reklama

Tomaszów Lubelski. Skupował tony borówek, mógł zarobić ponad 100 tys. zł

Policjanci z Tomaszowa lubelskiego w woj. lubelskim zatrzymali Łotysza, który skupował borówkę amerykańską przez serwis internetowy. Mężczyzna nigdy jednak nie płacił za owoce. Dzięki oszustwom "zarobił" ok. 110 tys. zł. Usłyszał 25 zarzutów i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Funkcjonariusze z komendy w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali 36-letniego obywatela Łotwy. Mężczyzna na portalu OLX skupował borówkę amerykańską.

Tomaszów Lubelski. Złodziej borówek zatrzymany

"Sprzedaż owoców zaoferowały cztery osoby - troje mieszkańców powiatu tomaszowskiego i mieszkaniec powiatu jarosławskiego w województwie podkarpackim" - przekazuje w komunikacie lubelska policja. Część sprzedających sama przywoziła towar do 36-latka

Obywatel Łotwy za każdym razem informował, że zapłaci w innym, późniejszym terminie. Jak się okazało, pieniądze nigdy nie docierały do sprzedających. Jak podaje tamtejsza policja, mężczyzna zakupił łącznie około 10 ton borówki amerykańskiej, a jej wartość wyceniono na 110 tys. zł. 

Reklama

Jak dodają funkcjonariusze z Tomaszowa Lubelskiego, tego samego dnia, kiedy jedna z oszukanych kobiet miała zgłosić sprawę na policję, 36-latek został zatrzymany przez dzielnicowych, kiedy próbował dokonać kolejnego nieuczciwego zakupu. 

Łotysz usłyszał 25 zarzutów oraz trafił na trzy miesiące do aresztu. Jak się okazało, mężczyzna był znany policji za dokonanie podobnych przestępstw. Służby ustalają poszkodowanych, którzy zostali oszukani przez zatrzymanego. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy