Reklama

Reklama

Tomaszów Lubelski: Potrącił kobietę na przejściu na pieszych. Prawo jazdy miał od trzech dni

19-latek wjechał w 34-latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Kobieta wpadła pod koła i przekoziołkowała kilkanaście metrów. Wypadek widzieli mundurowi z patrolu, którzy "wspólnie z innymi świadkami natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanej" - przekazała sierż. sztab. Małgorzata Pawłowska, oficer prasowa policji w Tomaszowie Lubelskim. Ranna kobieta trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 21:00 na ul. Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim. - Dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od patrolu interwencyjnego o wypadku - przekazała sierż. sztab. Małgorzata Pawłowska. 

19-letni kierujący tym autem uderzył w 34-latkę, która następnie dostała się pod koła toyoty. Funkcjonariuszka poinformowała, że "policjanci podczas patrolu, zauważyli moment potrącenia pieszej przez samochód osobowy marki Toyota". Mundurowi wspólnie ze świadkami zdarzenia, natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanej, do czasu przybycia karetki pogotowia.  

Reklama

Kierowca miał prawo jazdy od trzech dni

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Po przekroczeniu osi jezdni przez pieszą, wjechał w nią znajdujący się na drugim pasie ruchu samochód marki Toyota - zrelacjonowała policja z KMP w Tomaszowie Lubelskim. 

Kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W międzyczasie policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy. Posiadał je od trzech dni. - Badanie alkomatem wykazało, że młody kierowca podczas zdarzenia był trzeźwy - poinformowała sierż. szt. Małgorzata Pawłowska.

Przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez policyjnych śledczych. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. - Publikujemy je ku przestrodze i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych - ostrzegają policjanci.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje