Reklama

Reklama

Tomaszów Lubelski: Policjant postrzelił agresywnego napastnika

Mężczyzna ugodził nożem dwóch funkcjonariuszy w Tomaszowie Lubelskim. Agresor został postrzelony w nogę i obezwładniony przez jednego z policjantów. Funkcjonariusze i napastnik zostali przewiezieni do szpitala. Zatrzymany mężczyzna może odpowiadać za usiłowanie zabójstwa, za co grozi dożywocie.

Jak poinformował rzecznik KWP w Lublinie nadkom. Andrzej Fijołek, do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 15.30 w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Kościuszki. Policjanci pojawili się na miejscu w związku ze zgłoszeniem dotyczącym leżącego przy chodniku mężczyzny.

Tomaszów Lubelski: Policjant postrzelił agresywnego napastnika

- Podczas przeprowadzonej interwencji, mającej na celu udzielenie leżącemu mężczyźnie pomocy oraz ustaleniu jego danych osobowych, ten stał się bardzo agresywny. W pewnej chwili wyjął nóż i zaatakował policjantów. Obaj funkcjonariusze zostali zranieni, mają obrażenia nóg oraz rąk. Jeden z funkcjonariuszy, broniąc się, użył broni palnej i ranił w nogę napastnika - przekazał nadkom. Fijołek.

Reklama

Agresywny mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. W tej chwili przebywa w szpitalu. Do szpitala trafili również obaj funkcjonariusze. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. - Obrażenia jednego z policjantów mogły być poważniejsze, ale na szczęście w kieszeni spodni miał notatnik służbowy, który jest dosyć gruby i zamortyzował uderzenie napastnika, przez co być może też nie doszło do naruszenia tętnicy - dodał rzecznik.

Pod nadzorem prokuratora wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. Trwa ustalanie tożsamości napastnika. - Może odpowiadać za usiłowanie zabójstwa, za co grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności - dodał rzecznik. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy