Reklama

Reklama

"Takiego jeszcze nie widzieliśmy". Zdjęcie "lasu w butelce" robi furorę

Były listy w butelce, a teraz są grzyby. Lubuscy Łowcy Burz pokazali niezwykłe zdjęcie. W Lasach Janowskich natrafiono na grzyba, który wyrósł w starej, porzuconej butelce. W komentarzach zachwyty.

"Tak rosnącego grzyba to jeszcze nie widzieliśmy" - podpisali swój post Lubuscy Łowcy Burz. Rzeczywiście, zdjęcie z Lasów Janowskich (woj. lubelskie) autorstwa Anity Łukasik robi wrażenie. W starej, porzuconej szklanej butelce wyrósł sporych rozmiarów grzyb.

Choć nie podano, z jakim grzybem mamy do czynienia, ze zdjęcia wynika, że może to być koźlarz czerwony, który, w zależności od regionu, może być różnie nazywany (np. panek, kraśniak, osiniak, czy czerwony łebiec).

"Były lasy w słoiku, teraz jest las w butelce" - dodają Lubuscy Łowcy Burz w komentarzach, których szybko przybyło pod wpisem. Większość komentujących zachwyca się działaniem natury, jednak niektórzy wskazują również, że takie znalezisko świadczy o poziomie zaśmiecenia lasu.

Reklama

Udany sezon

Tegoroczny sezon jesienny był dla grzybiarzy wyjątkowo udany. W sieci roiło się od zdjęć i nagrań wielkich zbiorów. Grzybiarze chwalili się liczbą zebranych grzybów, a także ich nietypowymi rozmiarami czy budową. Pojawiały się także doniesienia od naszych sąsiadów, którzy również nie mogli narzekać.

W jednym z nagrań z Czech widzieliśmy las, który został okrzyknięty "magicznym". Jak wzrokiem sięgnąć - wszędzie widać było rydze. Sporą popularność zyskały również kanały, w których grzybiarze relacjonowali swoje wędrówki po lesie i udane zbiory. Jednym z nich jest np. Paweł Rutkowski, który w sezonie mógł się pochwalić zbiorami kilku tysięcy sztuk grzybów każdego dnia.   

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy