Reklama

Reklama

"Spektakularne narodziny" w zamojskim zoo

Dwa tygrysy amurskie przyszły na świat w zoo w Zamościu (woj. lubelskie). Jak informuje ogród zoologiczny, zwierzęta urodziły się w sierpniu, ale ze względu na ich dobrostan wiadomość przekazano dopiero teraz. Dwie samice są zdrowe i rozwijają się prawidłowo - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

W zoo w Zamościu (woj. lubelskie) na świat przyszły dwa tygrysy amurskie. "Jesteśmy tym faktem ogromnie podekscytowani, ponieważ są to pierwsze tak spektakularne narodziny wśród zamojskich wielkich kotów" - przekazał we wpisie w mediach społecznościowych Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera. 

Tygrysy urodziły się pod koniec sierpnia 

"Rodzicami" została para sześcioletnich tygrysów - Isla i Makar. Jak podaje zamojskie zoo, to ich pierwsze potomstwo. 

"Młode urodziły się pod koniec sierpnia 2022 r. są więc już z nami od prawie dwóch miesięcy i uwierzcie, że bardzo trudno było nam zachować ten fakt w tajemnicy" - przekazano na Facebooku. Z ogłoszeniem narodzin zwlekano ze względu na dobrostan zwierząt.

Reklama

Przez pierwsze tygodnia życia młode wraz z matką muszą mieć zapewniony spokój - wszystko po to, by dobrze się zaaklimatyzowały. Samice ważą 5,50 kg i 5,04 kg. Jak poinformowano, przeszły już wizytę weterynarza. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy