Reklama

Reklama

Rzucił się z nożem na komorników. Nie żyje kobieta

W piątek w Łukowie (woj. lubelskie) zatrzymano 42-latka, który wszedł do kancelarii komorniczej i zaatakował nożem dwie osoby. Ugodzona komorniczka zmarła w szpitalu. Funkcjonariusze obezwładnili napastnika z użyciem broni palnej. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia wraz z prokuraturą.

W budynku, gdzie mieszczą się dwie kancelarie komornicze, przed godziną 13 w piątek doszło do ataku nożownika - informuje Komenda Powiatowa Policji w Łukowie. Jak wynika z nieoficjalnych informacji podanych przez RMF FM, 42-letni mężczyzna miał na początku wszcząć awanturę w pierwszej kancelarii. Jej pracownik został opluty i uderzony przez wściekłego dłużnika.

Napastnik na tym nie poprzestał i w drugim biurze rzucił się z nożem w ręku na znajdujące się tam osoby. Ugodzoną pracownicę kancelarii reanimowano, a następnie przewieziono w ciężkim stanie do szpitala, gdzie przeszła operację. Niestety, 44-letnia kobieta zmarła.

Reklama

Obrażenia drugiego rannego były mniej poważne. Mężczyzna również trafił do szpitala.

Atak z nożem na komorniczkę. Policja użyła broni

Nadkomisarz Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie przekazał, że "policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce, użyli wobec agresywnego nożownika broni palnej". Według relacji reportera krakowskiego radia, 42-latek został postrzelony w brzuch, ale jego życie nie jest zagrożone. Obecnie znajduje się w szpitalu.

- Łukowscy policjanci wspólnie prokuraturą wyjaśniają okoliczności napaści - przekazał rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Poszukiwani są świadkowie zdarzenia.

Zabójstwo w polskim prawie karnym zagrożone jest więzieniem od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy