Reklama

Reklama

Rodzinna tragedia na Lubelszczyźnie. Biegli orzekli niepoczytalność

Prokuratura Okręgowa w Zamościu chce umorzenia postępowania wobec 25-letniego Daniela S. podejrzanego o zabójstwo matki i zranienie ojca - z powodu niepoczytalności mężczyzny. Wnioskuje też do sądu o umieszczenie go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu prok. Artur Szykuła poinformował w komunikacie prasowym, że prokuratura skierowała do zamojskiego sądu okręgowego wniosek o umorzenie postępowania wobec Daniela S. i zastosowanie wobec niego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zakładzie psychiatrycznym.

"Z opinii biegłych wynika, że podejrzany miał zniesioną zdolność do rozpoznania znaczenia zarzucanych mu czynów i pokierowania swoim postępowaniem" - podał Szykuła.

Zaatakował nożem swoich rodziców

Do tragedii doszło 27 maja ubiegłego roku w Biłgoraju. Jak wykazało przeprowadzone w tej sprawie śledztwo, Daniel S. zaatakował nożem swoich rodziców. 

Reklama

"W wyniku odniesionych obrażeń, matka podejrzanego Anna S. poniosła śmierć na miejscu. Natomiast Jerzy S. został przewieziony do szpitala w stanie ciężkim. Pokrzywdzony wskutek napaści z użyciem noża, doznał obrażeń ciała, kwalifikowanych jako ciężki uszczerbek na zdrowiu" - zaznaczył Szykuła.

Daniel S. został aresztowany. O jego dalszych losach zdecyduje teraz sąd. Jeśli przychyli się do wniosku prokuratury, mężczyzna nie będzie za swoje czyny odpowiadał przed sądem, ale zostanie umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Według lokalnych mediów Daniel S. wcześniej leczył się psychiatrycznie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy