Reklama

Reklama

RMF FM: Zarzuty dla sprawcy wypadku w Puławach

Są zarzuty dla 27-letniego kierowcy z Puław na Lubelszczyźnie, który w piątek wjechał samochodem w matkę z dwojgiem dzieci idących chodnikiem, po czym uciekł. W chwili zdarzenia mężczyzna był pijany - podaje RMF FM.

Kierowcę udało się przesłuchać dopiero dziś, ponieważ trzeźwiał w policyjnej izbie zatrzymań. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty - spowodowania wypadku drogowego po pijanemu i jazdy w stanie nietrzeźwym.

Jeszcze dziś 27-latek będzie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu do 5 lat więźnia. 

W piątek po wypadku dzieci, w wieku 2 i 6 lat, oraz ich matka, zostali przewiezieni do szpitala w Puławach. Najbardziej ucierpiała 2-letnia dziewczynka, która została przetransportowana do szpitala w Lublinie.

27-latek został jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

Samochód, którym spowodował wypadek, został odnaleziony przez policjantów w piątek przed wieczorem. Mężczyzna porzucił go kilkanaście kilometrów od miejsca zdarzenia.

(ph)

Krzysztof Kot

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy