Reklama

Reklama

Premier: Polska pamięta o interesach Ukrainy

Premier Jerzy Buzek zapewnił dzisiaj w Zamościu, że Polska podejmując decyzje w sprawach energetyki będzie zawsze uwzględniała interes Ukrainy.

Jerzy Buzek spotkał się w Zamościu z premierem Ukrainy Wiktorem Juszczenko. Przedmiotem rozmów były m.in. sprawy energetyki, ale jak powiedział na konferencji prasowej premier Buzek nie omawiano takich szczegółowych zagadnień jak trasa przebiegu drugiej nitki gazociągu jamalskiego.

Reklama

- Polska przy swoich decyzjach dotyczących gazu, czy innych źródeł energii na pewno będzie zawsze uwzględniała także interesy swego strategicznego partnera Ukrainy - powiedział Buzek.

- Za politykę energetyczną w Polsce odpowiada rząd i przedstawiciele rządu nie wypowiadali się w taki sposób, że mogłyby być zagrożone interesy Ukrainy, jeśli chodzi o politykę energetyczną Polski - dodał premier.

Szef rządu polskiego podkreślił, że nasz kraj chce włączenia Ukrainy w europejski system zaopatrzenia w gaz. - Jesteśmy zainteresowani tym, aby Ukraina była włączona w europejski system zaopatrzenia w gaz, system bezpieczny, który przewiduje zaopatrzenie z różnych źródeł - powiedział premier.

Jerzy Buzek mówił też o zainteresowaniu Polski ropociągiem Odessa-Brody-Gdańsk. - Bardzo się cieszymy, że strona ukraińska tak energicznie buduje ten ropociąg, chcielibyśmy włączyć się do bliskiej współpracy - powiedział premier.

Premier Ukrainy zwrócił uwagę na znaczenie ropociągu Odessa-Gdańsk. - Jesteśmy przekonani, że to nie jest tylko projekt dwustronny, ale również projekt kontynentalny - powiedział Wiktor Juszczenko.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje