Reklama

Reklama

Policyjny pościg w Lublinie. Zatrzymani mieli trzy kg marihuany

Lubelska policja zatrzymała po pościgu ulicami miasta dwóch mężczyzn. W samochodzie, którym uciekali, znaleziono ponad trzy kilogramy marihuany. Jej rynkowa wartość to około 120 tys. złotych - poinformowała policja.

"Obaj 22-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Będą odpowiadać za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, ucieczkę przed policyjną kontrolą oraz popełnione wykroczenia w ruchu drogowym" - poinformowała w komunikacie prasowym rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinsp. Renata Laszczka-Rusek.

Rzeczniczka podała, że do zatrzymania doszło w poniedziałek (25 maja) wieczorem. W Konopnicy pod Lublinem policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziałów Ruchu Drogowego i Przestępczości Przeciwko Mieniu z lubelskiej Komendy Miejskiej Policji chcieli zatrzymać do kontroli audi jadące od strony Kraśnika. "Kierowca zignorował jednak dawane mu znaki do zatrzymania się i zaczął uciekać. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe" - podała rzeczniczka.

Reklama

Ucieczkę kontynuowali pieszo

W trakcie ucieczki kierowca audi próbował wyprzedzić jadącego w tym samym kierunku busa - zjechał na prawą stronę, wjechał do rowu, a następnie wjeżdżając ponownie na jezdnię, otarł się o busa. 

"Jechał z dużą prędkością, na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej i ul. Jana Pawła II w Lublinie stracił panowanie nad rozpędzonym pojazdem uderzył w bariery energochłonne, po czym dachował. Z audi wyskoczyło dwóch mężczyzn i dalszą ucieczkę kontynuowali pieszo" - dodała policjantka.

Obaj zostali zatrzymani, są to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 22 lat. Natomiast w samochodzie, którym jechali, policjanci odnaleźli środki odurzające. "Łącznie zabezpieczyliśmy ponad trzy kg marihuany o wartości 120 tys. zł" - dodała Laszczka-Rusek.

***

 #POMAGAMINTERIA

Zróbmy małym pacjentom prezent na Dzień Dziecka

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel.

Sprawdź szczegóły >>>

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy