Multimedaliści z Orki

Pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Zamość na Krytej Pływalni OSiR w Zamościu w dniach 10-11 maja br. odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie "Puchar Roztocza". Zawodnicy Orki Zamość wywalczyli 35 medali i wygrali klasyfikację drużynową.

Aż cztery "krążki" i do tego wszystkie złote zdobyła Marcelina Radlińska (na 50 m, 100 m , 200 m stylem motylkowym i na 100 m stylem zmiennym).

Również cztery medale (jeden złoty i trzy srebrne) były dziełem Michała Bulaka. Zamościanin triumfował na 200 m stylem motylkowym, drugi był na 50 i 100 m (również "motylkiem") i na 100 m stylem zmiennym.

Kaja Głazowska wywalczyła dwa drugie miejsca (na 50 m i 100 m stylem motylkowym) oraz była trzecia na 200 m "motylkiem".

Z bardzo dobrej strony pokazała się też Karolina Sędłak, która zdobyła "tylko" dwie "blaszki", ale oba z najcenniejszego kruszcu (na 50 m i 200 m stylem dowolnym).

Kolejne trzy medale "dołożyli": Michał Brzuś, który wygrał na dystansie 50 m i 100 m stylem motylkowym, a drugi był na 200 m (również "motylkiem") oraz Łukasz Kulesza (pierwszy na 50 m stylem klasycznym, drugi na 100 i 200 m stylem klasycznym).

Te sukcesy to tylko część zdobyczy medalowej naszych pływaków. Poniżej przedstawiamy pozostałych medalistów Orki.