Reklama

Reklama

Lublin: Zderzenie samochodu z autobusem. Dwie osoby w ciężkim stanie

Dwie osoby z ciężkimi obrażeniami ciała trafiły do szpitala po tym, jak kierowca mazdy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w autobus komunikacji miejskiej. W okolicach wypadku, do którego doszło w środę rano w Lublinie, występują utrudnienia w ruchu. Policjanci badają szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia.

W środę na ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Około godziny 5, w pobliżu muzeum zderzyły się ze sobą samochód osobowy marki Mazda i autobus komunikacji miejskiej.

Na miejscu natychmiast pojawiły się policja, straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego.

Dwie osoby trafiły do szpitala

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-letni obywatel Ukrainy kierujący mazdą, jadąc w kierunku dzielnicy Felin na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i bokiem uderzył w autobus. 

Wskutek wypadku ucierpiały dwie osoby. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych do wydobycia poszkodowanych, którzy byli nieprzytomni. Ranny kierowca i 43-letni pasażer osobówki z ciężkimi obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Reklama

- Kierowca autobusu nie odniósł obrażeń. Został przebadany alkomatem, był trzeźwy. Z racji tego, że były to wczesne godziny poranne, w autobusie nie było pasażerów - informuje w rozmowie z Interią młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z Policji Lubelskiej.

W rejonie, w którym doszło do zderzenia pojazdów, występują poważne utrudnienia w ruchu.

Więcej zdjęć z wypadku można zobaczyć na stronie lublin112.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy