Reklama

Lublin: Śmierć trojga nastolatków. Prokuratura ujawnia wyniki sekcji

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka przekazała, jaka była przyczyna śmierci trojga nastolatków, którzy zginęli w wypadku samochodowym na ul. Jana Pawła II w Lublinie. To urazy wielonarządowe doprowadziły do ich zgonu. Prokurator dodała, że śledczy analizują prawdziwość nagrania, które krąży w sieci po wypadku.

Do tragicznego wypadku doszło przed północą z 5 na 6 stycznia na ul. Jana Pawła II w Lublinie. 

Z ustaleń policji wynika, że 18-letni kierowca audi A4 na wysokości ul. Gęsiej nagle stracił panowanie nad pojazdem. Samochód przebił bariery energochłonne i roztrzaskał się na słupie oświetleniowym oraz słupie trakcji trolejbusowej. W wypadku zginął 18-letni kierowca, 17-letni pasażer oraz 16-letnia pasażerka. Natomiast, czwarta osoba - 16-latek został przewieziony w ciężkim stanie do szpitala. 

Ustalono, że kierujący samochodem 18-latek posiadał prawo jazdy od kilku tygodni.

Reklama

Tuż przed tragedią nagrali wideo

Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała w czwartek o wstępnych wynikach sekcji zwłok nastolatków. - Na razie dowiedzieliśmy się, że przyczyną zgonu były urazy wielonarządowe u całej trójki. Czekamy na opinię pisemną biegłego lekarza - przekazała.

Odniosła się również do czterosekundowego wideo, które po wypadku krąży w sieci i - według ustaleń lokalnych mediów - zostało nagrane krótko przed wypadkiem przez jednego z pasażerów audi, a następnie udostępnione w mediach społecznościowych. Na nagraniu słychać, jak jeden z chłopaków mówi: "Jak zginąć, to w dzień przed Trzech Króli, ku...!".

- Wideo zostało zabezpieczone. Prokurator będzie sprawdzać prawdziwość tego nagrania - przekazała Kępka.

Czytaj także: Wypadek radiowozu z dwiema nastolatkami. Zawieszono dowódcę patrolu

PAP
Dowiedz się więcej na temat: sekcja zwłok | wypadki drogowe | śmierć nastolatków

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy