Reklama

Reklama

Lublin: Przyszła na rozmowę o pracę. Wtedy miała zostać zgwałcona

22-latka z Lublina miała zostać zgwałcona przez 36-letniego mężczyznę podczas rozmowy o pracę. Policja zatrzymała rekrutera i postawiła zarzut. Grozi mu do 12 lat więzienia.

36-latek z Lublina zamieścił w serwisie internetowym ogłoszenie dotyczące pracy hostessy i animatorki dla dzieci. 

Na ofertę odpowiedziała 22-latka. Kobieta została zaproszona na rozmowę rekrutacyjną do jednego z mieszkań w dzielnicy Wieniawa. Tam miała zostać zgwałcona przez mężczyznę.

22-latka poinformowała o wszystkim policję. Gdy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres, pod blokiem czekała już kolejna zainteresowana pracą kobieta.

Został tymczasowo aresztowany

Do kolejnej "rozmowy" jednak nie doszło. Policjanci zatrzymali 36-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut doprowadzenia przemocą pokrzywdzonej do obcowania płciowego. Na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Reklama

- W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do tego, że umówił spotkanie, natomiast zaprzeczył, jakoby doszło do gwałtu. Składał wyjaśnienia, ale nie ujawniamy ich treści - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

Śledczy obecnie zbierają dowody i sprawdzają, czy było to jednorazowe zdarzenie, czy może podejrzany ma na koncie ma więcej tego typu przestępstw. 

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy