Reklama

Reklama

​Lublin: Pięciotygodniowy chłopczyk w ciężkim stanie w szpitalu. Aresztowano rodziców

Dwoje obywateli Bułgarii zostało aresztowanych w Lublinie pod zarzutem usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkich obrażeń ich pięciotygodniowego synka. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie jest pod opieką lekarzy - poinformowała w sobotę prokuratura.

Prokuraturę powiadomili lekarze ze szpitala w Lublinie, do którego w czwartek trafiło pięciotygodniowe niemowlę w bardzo ciężkim stanie. Miał głównie obrażenia głowy - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

- Dziecko było w bardzo ciężkim stanie, teraz jego stan jest lepszy - zaznaczyła Kępka.

Jak ustalili śledczy sprawcami są rodzice, obywatele Bułgarii, 22-letnia Apanasca R. oraz 27-letni Sasho M. Chcieli oni zabić swoje dziecko.

Działanie w zamiarze pozbawienia życia

- Prokurator zarzucił im, że działając w zamiarze pozbawienia życia syna, co najmniej dwukrotnie uderzyli jego głową o twarde podłoże powodując złamania kości czaszki, krwiak przymózgowy, co spowodowało u dziecka chorobę zagrażającą życiu - powiedziała Kępka.

Reklama

Zarzut nieudzielenia pomocy dziecku znajdującemu się w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia, postawiono jego babce 42-letniej Sevdzan V.

Rodzice dziecka zostali aresztowani na trzy miesiące. Babka objęta została dozorem policji. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne