Reklama

Reklama

​Lublin: Ksiądz oszukany metodą na policjanta. Stracił blisko 60 tys. zł

Proboszcz jednej z podlubelskich parafii został oszukany metodą na policjanta. Oszust podający się za policjanta przekazał mu, że pieniądze na rachunku parafii są zagrożone. By zapobiec przestępstwu, miał przesłać pieniądze na prywatny rachunek. Duchowny stracił w ten sposób 58 tys. zł.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski, 60-letni proboszcz jednej z podlubelskich parafii zgłosił w czwartek funkcjonariuszom, że padł ofiarą oszustwa. Z zeznań wynika, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za policjanta.

Zniknęły pieniądze z konta parafii

- Oszust oświadczył, że pieniądze na rachunku parafii są zagrożone i może dojść do kradzieży środków przez pracownika banku. Dlatego by uniknąć utraty pieniędzy, polecił mu przelanie oszczędności na prywatny rachunek. Jednocześnie fałszywy policjant poprosił o podanie danych do logowania na konto, aby służby mogły nadzorować całą operację - przekazał kom. Gołębiowski.

Reklama

Duchowny uwierzył w historię oszusta i wykonał wszystkie polecenia. Niedługo później zorientował się, że pieniądze w kwocie 58 tysięcy złotych zniknęły z konta.

Oszustwa metodą na policjanta. Funkcjonariusze apelują

Policja poszukuje fałszywych policjantów i jednocześnie apeluje o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. - Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze. W ostatnim czasie duchowni coraz częściej stają się celem przestępców - zaznaczył rzecznik.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy