Reklama

Reklama

Lublin: Kolizja wojskowych ciężarówek. 16 żołnierzy w szpitalu

Dwie wojskowe ciężarówki zderzyły się w środę rano w Lublinie. - 16 żołnierzy profilaktycznie zostało przewiezionych do szpitala na badania. Nie mamy na razie potwierdzonych żadnych obrażeń ciała u nich - poinformował oficer dyżurny Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie por. Iwo Sawa.

Do zderzenia dwóch wojskowych ciężarówek doszło w środę rano na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Jak poinformowała żandarmeria, ciężarówki marki Star przewoziły 45 żołnierzy 19. Batalionu Zmechanizowanego z 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy zmierzali na strzelnicę w miejscowości Srebrzyszcze.

- W efekcie tego zdarzenia 16 żołnierzy profilaktycznie zostało przewiezionych do szpitala na badania. Nie mamy na razie potwierdzonych żadnych obrażeń ciała u nich - poinformował oficer dyżurny Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie por. Iwo Sawa.

Reklama

Okoliczności bada prokuratura

Według wstępnych ustaleń żandarmerii, jedna z ciężarówek najechała na tył drugiej. Jak poinformował Sawa, okoliczności zdarzenia bada prokuratura i żandarmeria wojskowa. Dodał, że prokurator z działu do spraw wojskowych Prokuratury Rejonowej w Lublinie wstępnie zakwalifikował zdarzenie, jako sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

- Nie jest to kwalifikacja ostateczna. Jest uzależniona od ustaleń prokuratury, przesłuchania świadków i obrażeń ciała żołnierzy, jeśli takowe zostaną stwierdzone - powiedział Sawa.

Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym kodeks karny przewiduje karę od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje