Reklama

Reklama

Lubelskie: Trąba powietrzna w Małaszewiczach

Przez Małaszewicze, wieś w województwie lubelskim, przeszła trąba powietrzna. Nagranie z miejsca zdarzenia udostępnił profil IMGW w mediach społecznościowych.

To zdarzenia doszło w sobotę we wsi Małaszewicze (Lubelskie). Trąba powietrzna została zaobserwowana przy tamtejszej stacji kolejowej.

Lubelscy strażacy zanotowali 31 interwencji w związku przechodzącymi w sobotę wieczorem burzami, z czego 23 dotyczyły rejonu powiatu bialskiego. Ostrzeżenie trzeciego stopnia przed burzami z gradem obowiązywało na Lubelszczyźnie do poniedziałkowego poranka.

Pogoda na wtorek

Jak informuje synoptyk IMGW Mateusz Barczyk we wtorek pogoda będzie zmienna. Zachmurzenie umiarkowane, miejscami durze. - Prawie w całym kraju mogą się pojawić opady deszczu, a od Tatr po Bieszczady nawet obfite - mówi.

Reklama

Zaznacza, że obfite deszcze sprawią, iż na Pogórzu Karpackim będzie najchłodniej. Termometry wskażą 15-17 stopni Celsjusza.

Cieplej będzie w głębi kraju, bo ok. 22-23 stopnie. Natomiast na ścianie wschodniej, między Terespolem a Suwałkami, nawet 25 stopni.

Dowiedz się więcej na temat: lubelskie | trąba powietrzna | pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy