Reklama

Reklama

Lubelskie: Poszukiwania migranta. Przepłynął przez Bug wpław

W miejscowości Woroblin (woj. lubelskie) trwa akcja poszukiwawcza imigranta, który próbował przepłynąć Bug i nielegalnie przekroczyć granicę Polski z Białorusią. Wcześniej służby odnalazły obywatela Syrii, który podróżował razem z zaginionym. Według niego obaj zostali wepchnięci do rzeki przez białoruskie służby.

Do zdarzenia doszło we wtorek rano w miejscowości Woroblin w gminie Janów Podlaski. 

- Ujawniliśmy osobę, która dokonała nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z terytorium Białorusi. Jest to obywatel Syrii. Z jego zeznań wynika, że został wepchnięty do rzeki Bug przez białoruskie służby, prawdopodobnie z innym mężczyzną. Teraz prowadzimy działania poszukiwawcze tej drugiej osoby - poinformował rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dariusz Sienicki.

Pomogą nurkowie

Jak dodał rzecznik prasowy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. asp. Tomasz Stachyra, zgłoszenie o dwóch osobach poszkodowanych na rzece Bug wpłynęło do PSP po godz. 8.30 od Straży Granicznej. - Poszukujemy jednej osoby, bo druga jest odnaleziona - przekazał Stachyra.

Reklama

Na miejsce zdarzenia została zadysponowana wodno-nurkowa grupa poszukiwawcza z Sokołowa Podlaskiego i taka sam grupa wyjechała już z Lublina. Na miejscu pracują trzy zastępy PSP.

Reklama

Reklama

Reklama