Reklama

Reklama

Lubelskie: Pijany mężczyzna na wózku inwalidzkim jechał drogą ekspresową

Pijany 59-latek jechał na wózku inwalidzkim drogą szybkiego ruchu - poinformowała policja w Puławach. Służby dowiedziały się o nietypowym zdarzeniu od kierowców, którzy podróżowali ekspresówką. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyźnie grozi do 5000 złotych grzywny, a także kara pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali w czwartek pijanego 59-latka, który jechał elektrycznym wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej S17. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie - poinformowała st. sierż. Małgorzata Okoń z KPP w Puławach.

Okoń powiedziała, że do zdarzenia doszło po godz. 16. Policjanci zostali zawiadomieni przez kierowców, że drogą ekspresową w powiecie puławskim jedzie mężczyzna na elektrycznym wózku inwalidzkim.

Niepełnosprawny na wózku jechał ekspresówką. Policjanci odwieźli go do domu

Ustalono że 59-letni niepełnosprawny mężczyzna z gminy Żyrzyn wjechał na ekspresówkę w miejscowości Skrudki. Przed przyjazdem mundurowych zdążył przejechać elektrycznym wózkiem inwalidzkim kilometr w stronę Lublina. - Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 59-latka i odwieźli do domu - powiedziała.

Reklama

Okoń przekazała, że 59-latek odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co grozi do 5000 zł grzywny. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo do dwóch lat pozbawienia wolności. 

Reklama

Reklama

Reklama