Reklama

Reklama

Lubelskie: Nie żyją motocykliści. Nie przyjęły ich dwa szpitale

Prokuratura Rejonowa we Włodawie wyjaśnia okoliczności śmierci dwóch motocyklistów, którzy zostali ciężko ranni w wypadku na początku listopada. Jak informuje "Dziennik Wschodni", dwie placówki - w Chełmie i Włodawie - odmówiły przyjęcia pacjentów.

Do wypadku doszło 2 listopada w pobliżu miejscowości Żłobek, na trasie z Włodawy do Chełma. Jak relacjonuje "Dziennik Wschodni", osobowy ford w momencie wyprzedzania ciężarówki zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka motocyklem. Kierowca jednośladu i jego pasażer doznali rozległych obrażeń.

Do wypadku skierowane zostały dwa zespoły ratownictwa medycznego. Jak przekazała lokalnemu dziennikowi Anetta Szepel, pielęgniarka koordynująca w Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie, dyspozytorzy starali się o przyjęcie pacjentów w szpitalach we Włodawie i Chełmie, jednak bezskutecznie.

Reklama

Pierwsza z wymienionych placówek miała odmówić, tłumacząc, że jest szpitalem covidowym, w drugiej natomiast miały zostać wstrzymane przyjęcia na oddział chirurgii z powodu zakażenia koronawirusem wśród personelu. - Szpital tłumaczył, że nie ma możliwości zaopatrzenia pacjenta na sali operacyjnej. Ostatecznie pacjent nie dojechał do tego szpitala, zmarł w karetce - przekazała pielęgniarka.

Zmarł również drugi z rannych motocyklistów. Po nieprzyjęciu w szpitalu we Włodawie został przewieziony do szpitala w Łęcznej, gdzie został wstępnie opatrzony, a następnie odesłano go do Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Tam po dwóch dniach zmarł. Dyrektor szpitala we Włodawie, Teresa Szpilewicz, cytowana przez "Dziennik Wschodni", twierdzi jednak, że "nikt z personelu SOR nie potwierdził, że odmówiliśmy przyjęcia pacjenta". 

Dyrektor szpitala w Chełmie potwierdził z kolei, że placówka była zmuszona do czasowego wstrzymania przyjęć na oddział chirurgiczny ze względu na kontakt personelu z zakażonym pacjentem, w wyniku którego u niektórych pracowników potwierdzono obecność koronawirusa.

Okoliczności śmierci motocyklistów wyjaśnia Prokuratura Rejonowa we Włodawie.

Zarzuty spowodowania wypadku, w wyniku którego zmarły dwie osoby, zostały już postawione kierowcy forda.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne