Reklama

Reklama

Lubelskie: Na obwodnicy Lublina przewróciła się cysterna z gazem. Utrudnienia w ruchu

Ze sporymi utrudnieniami muszą liczyć się podróżujący obwodnicą Lublina, gdzie na jezdni przewróciła się cysterna z gazem. W związku z wyciekiem gazu niezbędne było zamknięcie na kilka godzin drogi ekspresowej w obu kierunkach. Kierowca cysterny trafił do szpitala.

Do przewrócenia się cysterny doszło o godz. 4 rano między węzłami "Lublin-Tatary", a "Lublin-Zadębie" - informują lubelscy strażacy. 

W zdarzaniu został ranny kierowca pojazdu, który trafił do szpitala. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca cysterny, obywatel Ukrainy, zasnął za kierownicą. Został ukarany mandatem karnym.

Wyciek gazu z cysterny. Duże utrudniania w ruchu

Na miejscu pracują Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG Nr 1 oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z JRG Nr 3. Strażacy zabezpieczyli teren akcji oraz wyznaczyli strefę zagrożenia. W związku z wyciekiem gazu konieczne było zamknięcie na kilka godzin drogi ekspresowej w obu kierunkach.

Reklama

Mundurowym udało się uszczelnić wyciek. Cysternę postawiono na koła, a ruch został przywrócony. W miejscu zdarzenia kierowcy nadal muszą liczyć się z utrudnieniami.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy