Reklama

Lubelskie. Kierowca przygnieciony przez autobus. Zginął podczas wymiany koła

Podczas wymiany koła zginął 55-letni ukraiński kierowca autobusu, który miał awarię w miejscowości Chrustne (woj. lubelskie) na drodze krajowej nr 48 między Moszczanką a Kockiem.

Nie udało się uratować życia kierowcy, który w niedzielę wieczorem został przygnieciony przez autobus w trakcie wymiany koła - podał dyżurny  Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. 

- Lekarz pogotowia stwierdził zgon 55-letniego szofera z Ukrainy. Na miejscu trwają oględziny i czynności dochodzeniowo-śledcze ze strony policji - przekazał strażak.

Brenno: Zwłoki 39-latka w mieszkaniu. Zatrzymano jedną osobę

Jak wyjaśnił, część pasażerów autobusu, który jechał do Ukrainy przesiadła się do innego autokaru, a część osób została na miejscu, gdzie rozstawiono dla nich namiot

Reklama

Pasażerowie czekają w namiocie

- W tej chwili na miejscu są 34 osoby. Organizowany jest im transport do miejsca tymczasowego, żeby zapewnić im możliwość przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach. Po naprawie autobusu, drugi z kierowców będzie mógł kontynuować podróż - wyjaśnił dyżurny.

Do awarii pojazdu doszło około godz. 20:35 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Chrustne między Moszczanką a Kockiem - podała GDDKiA. 

Hiszpania: Autobus zjechał z mostu. Są ofiary śmiertelne i ranni

Służby przekazały, że w czasie wymiany koła został ranny kierowca autobusu, przygnieciony przez pojazd.

Początkowo w miejscu zdarzenia obowiązywał ruch wahadłowy, obecnie droga jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. GDDKiA przekazała, że utrudnienia mogą potrwać do godz. 1 w nocy.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: autobus | kierowca | lubelskie | nie żyje | Ukraina | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy