Reklama

Reklama

Lubelskie: Katecheta molestował dziewczynki. Zapadł wyrok

Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim skazał na 3,5 roku więzienia 53-letniego katechetę. Krzysztof K. został uznany winnym molestowania ośmiu dziewczynek w wieku poniżej 15 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

O wyroku poinformowano w poniedziałek w biurze prasowym Sądu Okręgowego w Lublinie.

Sąd uznał Krzysztofa K. winnym dopuszczenia się wobec ośmiu dziewczynek innych czynności seksualnych w ten sposób, że dotykał w okolicach miejsc intymnych. Dochodziło do tego w małych miejscowościach w pobliżu Opola Lubelskiego w latach 2011-2019. Niektóre dziewczynki molestował kilkanaście bądź kilka razy, inne jednokrotnie.

Krzysztof K. skazany został na 3,5 roku więzienia. Sąd orzekł wobec niego zakaz zajmowania wszelkich stanowisk, wykonywania wszelkich zawodów i działalności związanych z wychowaniem i edukacją małoletnich oraz opieką nad nimi przez 15 lat.

Reklama

Sąd zakazał mu także kontaktowania się z pokrzywdzonymi dziewczynkami i zbliżania do nich na odległość mniejszą niż 50 metrów przez 10 lat. Ma on też zapłacić na rzecz każdej z pokrzywdzonych dziewczynek nawiązki po 5 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Krzysztof K. przebywa w areszcie od lipca ubiegłego roku. Jego proces toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne