Reklama

Reklama

Lubelskie: Dwóch mężczyzn rażonych piorunem podczas prac polowych

Dwaj mieszkańcy gminy Goraj (woj. lubelskie) trafili do szpitala po tym, jak podczas wykonywania prac polowych zostali rażeni piorunem - informują lokalne media, w tym "Dziennik Wschodni".

Do zdarzenia doszło w środę, 27 maja, w miejscowości Wólka Abramowska (gmina Goraj, pow. biłgorajski) po godz. 15, podczas burzy, która przechodziła nad woj. lubelskim.

Dwóch mężczyzn, ojciec i syn w wieku 79 i 42 lat, pracowali w polu. Kiedy pogoda zaczęła się pogarszać - zebrały się chmury i zaczął padać deszcz, jak opisuje "Dziennik Wschodni" - jeden z mężczyzn znajdował się w ciągniku rolniczym (silnik maszyny był wyłączony), a drugi postanowił szukać schronienia w pobliskim budynku. Nagle doszło do wyładowania atmosferycznego.

Reklama

"Uderzenie było tak silne, że młodszy mężczyzna przewrócił się na ziemię" - czytamy.

Zarówno 79-latek, jak i 42-latek zdołali o własnych siłach dotrzeć do domu i stamtąd wezwać karetkę pogotowia, która zabrała ich do szpitala.

W trakcie burzy należy pamiętać m.in. o tym, by podczas prowadzenia pojazdu nie zatrzymywać się pod drzewami, a znajdując się na otwartej przestrzeni - wejść do najbliższego budynku i tam czekać na poprawę pogody. Należy też unikać używania telefonu komórkowego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne