Reklama

Reklama

Lubelskie: Dwa wypadki, w których łoś wskoczył na jadący samochód

Do dwóch poważnych wypadków doszło dzień po dniu w woj. lubelskim. W piątek z łosiem zderzył się ford, a w sobotę łoś wybiegł na jezdnię i wskoczył na audi. Dwie osoby zostały ranne. - Apelujemy o ostrożność w miejscach, gdzie zwierzyna leśna może pojawiać się na drodze - przekazał starszy aspirant Radosław Żmuda.

Do wypadku na dk 812 doszło w sobotnie przedpołudnie w miejscowości Osowa. - Kierujący audi podróżujący wraz z pasażerką zderzył się z łosiem, który nagle wybiegł na jezdnię i wskoczył na pojazd  - przekazał starszy aspirant Radosław Żmuda z lubelskiej policji. 

W wyniku wypadku podróżujący samochodem trafili do szpitala. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się poważne. 

Poważnie uszkodzony został natomiast ich samochód.

Jak się okazuje nie był to jedyny tego typu incydent w ostatnich dniach w woj. lubelskim. W piątek między miejscowościami Stężyca a Stara Rokitnia również doszło do zderzenia samochodu osobowego z łosiem. 

Reklama

W tym przypadku kierująca fordem kobieta nie odniosła obrażeń. W wyniku zderzenia łoś zginął na miejscu. 

- Apelujemy o ostrożność w miejscach, gdzie zwierzyna leśna może pojawiać się na drodze. Należy szczególnie uważać podróżując w terenach leśnych oraz przy odsłoniętych polach. W takich miejscach przede wszystkim trzeba zdjąć nogę z gazu i bacznie obserwować co się dzieje na jezdni i poboczu. Jeżeli zauważymy, że na drogę wychodzi jedno zwierzę możemy spodziewać się kolejnych. Trzeba wtedy zwolnić, a jeżeli warunki na to pozwalają to nawet zatrzymać auto. Pamiętajmy, że zwierzę oślepione światłami reflektorów może stać nieruchomo, należy wówczas użyć klaksonu - wyjaśniał starszy aspirant Żmuda.

- Jeżeli mimo zasad ostrożności dojdzie do zderzenia, trzeba powiadomić służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie wolno podchodzić do zwierzęcia, ponieważ ranne może nas zaatakować - dodał. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje