Reklama

Reklama

Lubelskie: Ciało noworodka znaleziono w rzece

Zwłoki noworodka znaleziono w rzece w miejscowości Krzesimów (Lubelskie). Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Świdniku. We wtorek przeprowadzona będzie sekcja zwłok.

"Śledztwo wszczęte zostało w kierunku art. 149 kodeksu karnego" - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. Przepis ten mówi, że matka, która zabija dziecko w okresie porodu lub pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Reklama

Zwłoki dziecka w rzece w Krzesimowie zauważył w niedzielę wieczorem jeden z mieszkańców i zawiadomił policję. Ciało noworodka zostało zabezpieczone; we wtorek planowana jest sekcja zwłok, która ma ustalić m.in., kiedy dziecko się urodziło i czy urodziło się żywe.

Rzeczniczka komendy wojewódzkiej policji w Lublinie Renata Laszczka-Rusek powiedziała PAP, że postępowanie w tej sprawie jest na początkowym etapie i zaapelowała do osób, które mają jakieś informacje na ten temat, aby przekazały je policji. "Można to zrobić anonimowo" - zapewniła.

Renata Chrzanowska (PAP)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje