Reklama

Lubelskie: Chciał karmić psy oskórowanymi lisami. Sprawę bada prokuratura

Policjanci dostali zgłoszenie dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Gdy dotarli na miejsce, w którym miało dojść do przestępstwa, znaleźli tam tusze oskórowanych lisów. Właściciel posesji tłumaczył, że znalazł je na pobliskiej działce.

Trzysta martwych, oskórowanych lisów odkryła policja na jednej z posesji w gminie Konopnica (Lubelskie). 75-latek tłumaczył, że znalazł truchła zwierząt na pobliskiej działce i zabrał je, aby karmić nimi swoje psy. Sprawę ma zbadać prokuratura.

Znęcanie się nad psami

Mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie powiedział, że w niedzielę w nocy policja otrzymała zgłoszenie o możliwości znęcania się nad zwierzętami na jednej z posesji w gminie Konopnica, a także o tym, że pod wiatą znajdują się tusze oskórowanych zwierząt.

- Funkcjonariusze policji pojechali wspólnie z lekarzem weterynarii na miejsce. Właścicielem posesji okazał się 75-letni mężczyzna. Pod wiatą faktycznie było ok. 300 sztuk oskórowanych zwierząt. Lekarz stwierdził, że są to tusze lisów, które mogą pochodzić z jakiejś hodowli - przekazał Karbowniczek.

Reklama

75-latek zapłaci

Z relacji 75-latka wynika, że truchła lisów znalazł na pobliskiej działce. Wziął je, aby wysuszyć i karmić nimi swoje psy. - Będziemy weryfikować tę wersję zdarzeń - dodał Karbowniczek.

Policja ma zwrócić się do prokuratury o ocenę prawno-karną tego czynu. Zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Lublinie Tomasz Brzana przekazał, że w środę ma zostać wydana decyzja administracyjna o utylizacji zwierząt na koszt 75-latka.

- Na drugiej działce należącej do mężczyzny znajdowało się pięć psów. Po obserwacji, lekarz weterynarii nie stwierdził, aby tym pieskom działa się krzywda, czy dochodziło do znęcania się nad czworonogami - zaznaczył Karbowniczek.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy