Reklama

Reklama

Lubelskie: Autobus przewożący dzieci zderzył się z ciężarówką. Są ranni

W powiecie chełmskim doszło do zderzenia ciężarówki z autobusem przewożącym dzieci - poinformowała Państwowa Straż Pożarna. W wypadku ciężko ranny został jeden z kierowców. - Łącznie 22 osoby zostały przewiezione do szpitala, w większości na badania. Najpoważniej ranny jest kierowca autokaru - przekazała kom. Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Do wypadku doszło na krajowej dwunastce na wysokości miejscowości Stołpie (powiat chełmski). Zderzyły się tam ciężarówka i autobus, którym podróżowało 27 dzieci. Zgłoszenie o wypadku do straży pożarnej dotarło o godzinie 6:38. 

Jak poinformował na antenie Polsat News bryg. Wojciech Chudoba ze straży pożarnej w Chełmie autobus, przewożący dzieci na wycieczkę, najechał na tył ciągnika siodłowego z naczepową. 

Wypadek autobusu z dziećmi. Kierowca ciężko ranny

- Najciężej ranny został kierowca autobusu, który został przetransportowany do szpitala przez LPR. Lekkich obrażeń doznało sześcioro dzieci, które zostały przewiezione do szpitali karetkami pogotowia - dodał. Pozostałe dzieci zostały zabrane przez rodziców do domów. 

Reklama

- Kierowca autobusu doznał złamań z przemieszczeniem, urazu okolic miednicy. Był wyciągany z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych - mówił bryg. Chudoba. 

Wypadek autobusu z dziećmi. 22 osoby w szpitalu

Kom. Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przekazała następnie, że liczba osób przetransportowanych do szpitala wzrosła. 

- Łącznie 22 osoby zostały przewiezione do szpitala, w większości na badania. Najpoważniej ranny jest kierowca autokaru, który posiada złamania. Natomiast jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Reszta uczniów została przewieziona na rutynowe badania do szpitala; mają zadrapania, skaleczenia - poinformowała kom. Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Prawdopodobnie ciężarówka wykonywała manewr skrętu w lewo i zatrzymała się, by przepuścić samochody jadące z przeciwka. W tym momencie autobus uderzył w tył naczepy. 

Ruch odbywa się wahadłowo, przez pobliską stację paliw. 

Reklama

Reklama

Reklama