Reklama

Reklama

Lubelskie. 71 tys. papierosów przyleciało dronem z Ukrainy

W pakunkach, które nad granicą z Ukrainą w woj. lubelskim przerzucił nielegalnie dron znajdowało się 71 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przechwycony przez funkcjonariuszy towar wart jest ponad 53 tys. zł. Straż Graniczna szuka właściciela zguby: "Chcielibyśmy porozmawiać i odpowiednio wynagrodzić" - napisano na Twitterze.

"Obywatel, który zamawiał dostawę dronem 71 tysięcy papierosów bez polskiej akcyzy proszony jest o zgłoszenie się w sprawie zguby na Placówkę SG w Dorohusku. Chcielibyśmy porozmawiać i odpowiednio wynagrodzić" - napisała Straż Graniczna na Twitterze. Wpis cieszy się ogromną popularnością.

W nocy z poniedziałku na wtorek funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Dorohusku (woj. lubelskie) zauważyli drona nadlatującego ze wschodu.

Białystok: Śmiertelny wypadek i przemyt ludzi. Syryjczyk aresztowany

Do bezzałogowego statku powietrznego były podwieszone pakunki. Zostały one zrzucone w pobliżu granicy z Ukrainą. Następnie dron opuścił terytorium naszego kraju.

Reklama

Obserwowali trasę przelotu przemytniczego drona

Straż Graniczna, korzystając z urządzeń obserwacyjnych i przy współpracy z Państwową Służbą Graniczną Ukrainy monitorowała trasę lotu.

Pogranicznicy dotarli w miejsca, w których leżały pakunki. - W zabezpieczonych pakietach, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy w ilości ponad 71 tys. sztuk o szacunkowej wartości ponad 53 tys. zł - powiedział rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej kapitan Dariusz Sienicki 

"1500 euro. Mam wysłać lokalizację". Kulisy przemytu migrantów

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, które ma ustalić sprawce udaremnionego przemytu.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 26 mln zł.

Reklama

Reklama

Reklama