Reklama

Reklama

Lubelskie: 26-latek zmarł na budowie po porażeniu prądem

Tragiczny wypadek w Łazach pod Łukowem (woj. lubelskie). W wyniku uszkodzenia linii średniego napięcia przez operatora betonomieszarki zginął 26-letni mężczyzna, a ciężko ranny został jego 49-letni ojciec. Operatora, który uciekł z miejsca zdarzenia, poszukiwało ponad 100 funkcjonariuszy. 38-latek w końcu sam zgłosił się na policję. Został zatrzymany na 48 godzin.

W poniedziałek po godzinie 14 na działkę, na której budowany jest dom jednorodzinny, przyjechała betonomieszarka. To właśnie wtedy doszło do tragedii. Podczas prac związanych z wylewaniem fundamentów została uszkodzona linia energetyczna. 26-letni właściciel działki i jego 49-letni ojciec zostali porażeni prądem.

- Betonomieszarka była wyposażona w pompę z wysięgnikiem. Jej operator, 38-letni pracownik firmy budowlanej, najprawdopodobniej zahaczył o przebiegającą w pobliżu linię średniego napięcia - poinformował TVN24 aspirant sztabowy Marcin Jóźwik z komendy powiatowej w Łukowie.

Reklama

Łazy: Jeden z mężczyzn zmarł. Operator uciekł z placu budowy

Jak przekazał policjant - młodszy z mężczyzn zginął na miejscu, a jego ojciec w stanie zagrażającym życiu został przewieziony do szpitala.

Operator betonomieszarki uciekł z placu budowy. - Szybko rozpoczęliśmy akcję poszukiwawczą, w której uczestniczą policjanci oraz strażacy. Żeby zapewnić odpowiednią obsadę, ściągaliśmy funkcjonariuszy z wolnego - powiedział Jóźwik.

W poszukiwaniach uczestniczyło w sumie około 100 osób. Mundurowi przeczesywali okoliczne tereny leśne.

38-latek zgłosił się na policję

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka powiedziała, że we wtorek na policję stawił się 38-latek poszukiwany od poniedziałku w związku ze śmiertelnym wypadkiem na budowie w miejscowości Łazy.

Kępka przekazała, że mężczyzna został zatrzymany na 48 godzin. Nikomu nie postawiono zarzutów. 

We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok zmarłego 26-latka. - Oczekujemy na pisemną opinię - dodała prokurator.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy