Reklama

Reklama

Lubartów: Atak nożownika. Nie żyje kobieta

Nie żyje kobieta, która w poniedziałek wieczorem w Lubartowie (woj. lubelskie) została zaatakowana nożem przez byłego męża. Jej partner został ranny i w poważnym stanie trafił do szpitala. Podejrzany o atak 37-latek został zatrzymany. Niedawno miał wyjść z aresztu.

Jak podaje portal Lublin112.pl, do zdarzenia doszło w poniedziałek po 19:00 w Lubartowie, na skrzyżowaniu ul. Krzywe Koło i Szulca. Mężczyzna podszedł do idącej ulicą pary. Między nim, a kobietą wywiązała się kłótnia, która przerodziła się w szarpaninę.

Towarzyszący kobiecie partner próbował uspokoić agresora. Ten jednak wyciągnął nóż i zaczął zadawać ciosy. 38-letnia kobieta została zraniona w szyję i klatkę piersiową. Mimo szybkiej pomocy, jej życia nie udało się uratować. Niegroźnie ranny został także jej 44-letni partner, który trafił do szpitala.

Reklama

Był wcześniej karany

Podejrzewany mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez policyjny patrol prewencji kilka ulic dalej. - Od 37-latka czuć było woń alkoholu, odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości, więc pobrana została od niego krew do badań - poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek.

Mężczyzna jest byłym mężem zaatakowanej kobiety. Wcześniej był notowany, np. za naruszenie nietykalności policjantów. W przeszłości był również karany za inne przestępstwa. W ubiegłym roku został zatrzymany po tym, jak groził swojej byłej żonie i jej partnerowi pozbawieniem życia. Dodatkowo dokonał zniszczeń na jego posesji - m.in. podpalił drzwi jego mieszkania. W tym roku opuścił areszt śledczy. 

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policyjni technicy oraz prokurator.

Mężczyzna obecnie przebywa w policyjnym areszcie. - Cały czas trwają czynności i ustalane są wszystkie okoliczności zdarzenia. Wkrótce mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury - dodał Fijołek.
Za zabójstwo może grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dowiedz się więcej na temat: lubartów | nożownik | lubelskie | atak nożownika
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama