Reklama

Reklama

Krasnystaw. Akcja saperów w cukrowni. Pracownicy zakładu znaleźli pocisk

Na terenie cukrowni w Krasnystawie znaleziono pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Niewybuch przyjechał do zakładu schowany w jednym z transportów buraków. Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu wojskowych saperów.

Funkcjonariusze z krasnostawskiej policji otrzymali zgłoszenie o nietypowym znalezisku na terenie miejscowej cukrowni. Okazało się, że tamtejsi pracownicy natrafili na przedmiot przypominający wyglądem pocisk artyleryjski. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. 

"Jak się okazało był to nieuzbrojony pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej" - informuje aspirant Jolanta Babicz.

Pocisk w transporcie buraków

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że niewybuch przyjechał na teren cukrowni schowany w jednym z transportów buraków. 

Reklama

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu wojskowych saperów, którzy zajęli się znaleziskiem.

"Policjanci przypominają, iż niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Niewłaściwe obchodzenie się z nimi grozi nawet utratą życia. W przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy pod żadnym pozorem nie przemieszczać go i niezwłocznie skontaktować się najbliższą jednostką Policji" - tłumaczy aspirant Jolanta Babicz z KPP w Krasnystawie.

Reklama

Reklama

Reklama