Reklama

Krasnystaw: 59-latka, która potrąciła rowerzystkę z dzieckiem usłyszała zarzuty

Łącznie pięć zarzutów usłyszała 59-letnia Anna K., która w sobotę potrąciła rowerzystkę z dzieckiem. Stan dziecka jest ciężki, a matki - krytyczny - poinformowała w poniedziałek prokuratura. W międzyczasie 59-latka doprowadziła także do dwóch innych kolizji. W momencie zdarzenia, kierująca była pijana. Prokuratura zapowiada wniosek o areszt.

Prokurator rejonowy w Krasnymstawie Piotr Szafrański powiedział w poniedziałek, że 59-letnia Anna K. została w niedzielę doprowadzona do prokuratury, gdzie postawiono jej pięć zarzutów: spowodowania wypadku, w wyniku którego ucierpiała 45-latka i jej trzyletni syn, jazdy w stanie nietrzeźwości, naruszenia nietykalności cielesnej dziecka, znieważenia funkcjonariuszy policji i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta.

Kierująca przyznała się do wypadku i jazy w stanie nietrzeźwości

Podejrzana przyznała się do wypadku i jazdy w stanie nietrzeźwości - podał Szafrański. Dodał, że do trzech pozostałych zarzutów Anna K. nie przyznała się. Na dzisiaj zapowiedział złożenie w sądzie wniosku o jej tymczasowe aresztowanie.

Reklama

Prokurator przekazał, że 45-letnia matka i trzyletni syn zostali przewiezieni do dwóch osobnych szpitali, w których stwierdzono u nich urazy wielonarządowe i liczne złamania. Stan chłopca lekarze zakwalifikowali jako ciężki. Stan matki jest krytyczny.

Wypadek w Krasnymstawie: Trzylatek miał zakrwawioną głowę i buzię

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 10 na ul. Kościuszki w Krasnymstawie (woj. lubelskie).  - Dostaliśmy informację o zdarzeniu po godz. 10:20, a na miejscu byliśmy parę minut później - poinformował polsatnews.pl asp. Dawid Tymicki ze stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie.

Potrąconą rowerzystką i jej dzieckiem zajęli się strażacy. - Gdy zajechaliśmy na miejsce zdarzenia pierwszej pomocy przedmedycznej udzielił nasz strażak - poinformował asp. Tymicki. Druh ułożył ranną rowerzystkę w pozycję boczną bezpieczną.

Obok 45-letniej kobiety leżało jej trzyletnie dziecko. - Miało zakrwawioną całą głowę i buzię - zrelacjonowali strażacy. - Kiedy założyliśmy dziecku opatrunek przyjechała karetka pogotowia i przejęła poszkodowanych - przekazał strażak. Kobieta znajduje się bardzo ciężkim stanie. Chłopczyk również został przewieziony do szpitala - przekazał rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek.

 - Stan kierowcy nie wskazywał, żeby trzeba było udzielać pomocy - podkreślił asp Tymicki.

59-letnia kierująca była pijana

Według ustaleń policji, kierująca uszkodziła wcześniej inny samochód na parkingu i odjechała. Następnie, spowodowała kolizję z zaparkowanym autem, skąd również odjechała - przekazał KWP.

Kierująca autem 59-latka była pod wpływem alkoholu, miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia wezwane zostały dwa zastępy straży pożarnej, dwie karetki pogotowia i policja.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama