Reklama

Reklama

Hrubieszów: Ksiądz padł ofiarą oszustwa. Stracił ponad 200 tys. zł

Duchowny z powiatu hrubieszowskiego padł ofiarą oszustów. Z mężczyzną miał skontaktować się rzekomy policjant, który twierdził, że oszczędności na koncie księdza są zagrożone. Wyłudził od niego dane do logowania i kody autoryzujące. Ksiądz stracił 200 tys. zł.

Duchowny jednej z parafii powiatu hrubieszowskiego zeznał, że skontaktował się z nim mężczyzna rzekomo będący policjantem. Poinformował, że doszło do włamania na konto, a pieniądze, które się na nim znajdują, są zagrożone. Stwierdził również, że w tej sprawie trwa już śledztwo w celu zatrzymania podejrzanych. Pomoc duchownego miała być niezbędna.

Zgodnie z poleceniami oszusta, duchowny potwierdził operację na koncie, po czym przekazał kody autoryzacyjne, które otrzymał w sms-ach. Konsekwencją tych działań była utrata ponad 200 tys. zł z konta księdza.

Reklama

Funkcjonariusze trzymają rękę na pulsie i ostrzegają przed oszustami, którzy stale doskonalą metody wyłudzania pieniędzy. "Ofiarą tego typu przestępstw może paść każdy, niezależnie od wykonywanego zawodu, zajmowanego stanowiska czy pełnionej funkcji" - apeluje Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy