Reklama

Reklama

Ewakuacja w Puławach. Znaleziono niewybuch z II wojny światowej

Trwa ewakuacja mieszkańców Puław (woj. lubelskie) po znalezieniu niewybuchu z czasów II wojny światowej. Wykopano go w trakcie prac budowlanych w centrum miasta - informuje RMF FM.

Zarządzona ewakuacja może dotyczyć nawet ponad tysiąca mieszkańców. Do tej pory swoje mieszkania opuściło 106 osób.

Jak informuje Krzysztof Morawski z puławskiej straży pożarnej, niewybuch znaleziono w mocno zurbanizowanej części miasta.

"To rejon, gdzie są budynki użyteczności publicznej, są szkoły, budynki mieszkalne, wielorodzinne" - usłyszał reporter RMF FM.

Pierwotnie mowa była o potrzebie ewakuacji mieszkańców z obszaru o promieniu dwóch kilometrów od znaleziska, teraz zmniejszono ją do półtora. Po dokładnej ocenie tego, co wykopali budowlańcy, okaże się, jak duży musi być ten obszar.

Reklama

Nieoficjalnie wiadomo, że niewybuch może być bombą lotniczą o długości około metra, jej część wciąż jest pod ziemią. Na miejsce przybył już patrol saperski.

Krzysztof Zasada

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy