Reklama

Reklama

Eksplozja w Przewodowie: Pogrzeb będzie miał charakter państwowy

Pogrzeb ofiar z Przewodowa będzie mieć charakter państwowy - poinformowała w czwartek rzeczniczka wojewody Agnieszka Strzępka. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że uroczystości pogrzebowe planowane są na sobotę. Wojewoda lubelski Lech Sprawka dodał, że samorząd wspiera rodziny w organizacji pogrzebu ofiar.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zapytany w czwartek rano przez o datę pogrzebu dwóch mężczyzn, pracowników suszarni zbóż, którzy zginęli we wtorek w wyniku eksplozji w Przewodowie odpowiedział, że "wspierają rodziny w organizacji pogrzebu ofiar".

We wtorek po godz. 15 - jak przekazali przedstawiciele polskich władz - na terenie leżącej niedaleko od granicy z Ukrainą wsi Przewodów (powiat hrubieszowski, woj. lubelskie) spadł pocisk. W wyniku eksplozji zginęło dwóch obywateli Polski. 

Andrzej Duda: Nie był to atak na Polskę

Siły rosyjskie przeprowadziły we wtorek po południu zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy na Ukrainę, wymierzony głównie w obiekty energetyczne.

Reklama

Jak poinformował w środę prezydent Andrzej Duda po naradzie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, nic nie wskazuje na to, że zdarzenie w Przewodowie był to intencjonalny atak na Polskę i nie mamy żadnych dowodów, że rakieta została wystrzelona przez Rosję. 

- Nie była to rakieta, która była wymierzona, wycelowana w Polskę. W istocie zatem nie był to atak na Polskę - powiedział prezydent. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy