Reklama

Reklama

Dwanaście medali młodych pływaków

Jeden złoty, sześć srebrnych i pięć brązowych medali to dorobek pływaków zamojskiej Orki, którzy wzięli udział w VI Mityngu Pływackim Lubelszczyzna 2007. Zawody odbyły się w niedzielę 7 października br. na Krytej Pływalni OSiR w Zamościu.

Autorem jedynego złotego medalu dla zamościan był Dominik Leńczuk, który triumfował na dystansie 50m stylem klasycznym w kategorii wiekowej do 9. roku życia, uzyskując czas 48,84s. Ponadto ten sam zawodnik zdobył także srebro na dystansie 50m stylem dowolnym (czas 40,54s).

Reklama

Bardzo dobrze spisała się też Marcelina Radlińska. Klubowa koleżanka Dominika wywalczyła dwa srebrne medale w kat. 14 lat i starsi, jeden na 100m stylem motylkowym (czas 1:06.98), drugi na 100m stylem dowolnym (1:02.18).

Ponadto srebrne krążki zdobyli: Ignacy Radliński na 100m stylem motylkowym w kat. 10-11 lat (35.04s), Linda Dergham na 100m stylem grzbietowym w tej samej kategorii wiekowej (1:25.30) oraz Katarzyna Sędłak, która 100m stylem dowolnym przepłynęła w 1:05.08 (kat. 12-13 lat).

Na uwagę zasługuje też pięciu zdobywców brązowych medali dla Orki: Karolina Szumigaj, która była trzecia na 100m stylem motylkowym (czas 1:14.19 , kat. 14 lat i starsi), Michał Przegon również trzeci na 50m stylem grzbietowym w kat. do 9 lat (czas 50,16s), Wojciech Pryjma, który 100m stylem grzbietowym przepłynął w 1:24.24 (kat. 10-11 lat), Katarzyna Kurzempa na 50m stylem klasycznym (czas 53,19s , kat. 9 lat i młodsi).

Ostatnim brązowym medalistą z Zamościa był Marcin Smyk, który stanął na najniższym stopniu podium na 50m stylem klasycznym w kat. 10-11 lat (41,81s.).

Mimo tak licznej zdobyczy medalowej zamojska Orka zajęła dopiero 10. miejsce w klasyfikacji klubowej. Główną przyczyną tego był tylko jeden zdobyty złoty medal.

W mityngu wzięło udział 17 klubów z województw: lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Klasyfikacja medalowa:

1. UTS Orlik Lublin

2. KP Avia Świdnik

3. Wodnik Radom

4. KP Sokół Rzeszów

5. UKS Skarpa Lublin

6. KP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

7. UKP Fala Kraśnik KS Wisła Puławy

8. MKS Delifinek Łuków

9. UKS Orka Zamość

10. MTP Lublinianka

11. UKS Delfin Tarnobrzeg

12. Orka Sochaczew SKP Delfin Kozienice

13. UKS Trójka Puławy MKS Żak Biała Podlaska

14. MKS Ros Pisz

Autor: Radosław Cieplak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje