Reklama

Reklama

Dołhobyczów: 64-latek zatrzymany za znęcanie się nad zwierzętami

​Psy na krótkich uwięziach przywiązane do prowizorycznych bud - taki widok zastali policjanci na jednej z posesji w gminie Mircze (woj. lubelskie). Za znęcanie się nad zwierzętami odpowie 64-latek. Psy trafiły do schroniska.

Policjanci z posterunku w Dołhobyczowie (lubelskie) ustalili, że na jednej z posesji w gminie Mircze przetrzymywane są psy w bardzo złych warunkach bytowych.

- Jak się okazało, na posesji 64-latka przebywały cztery psy w prowizorycznych budach, przywiązane na krótkich uwięziach, które powodowały u nich cierpienie i stwarzały realne zagrożenie uduszenia się - przekazał w niedzielę oficer prasowy, aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Zwierzęta zostały zabezpieczone w trakcie czynności przez policjantów i przekazane pod opiekę Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy Mircze, a następnie trafiły do Schroniska dla Zwierząt w Zamościu. Psy objęto opieką weterynaryjną.

Reklama

64-letni mieszkaniec gminy Mircze został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama