Reklama

Reklama

Były wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński został wiceprezydentem Chełma

Były wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński został wiceprezydentem Chełma (woj. lubelskie). Do jego zadań należeć będzie m.in. koordynacja miejskiej strategii walki z COVID-19.

Cieszyński powołany został na stanowisko I zastępcy prezydenta miasta Chełm w poniedziałek (9 listopada) decyzją prezydenta tego miasta Jakuba Banaszka - poinformowano na stronie internetowej chełmskiego magistratu.

Reklama

"Nowy wiceprezydent Miasta Chełm będzie nadzorował pracę Departamentu Inwestycji i Rozwoju; Departamentu Komunalnego; Departamentu Geodezji, Kartografii, Nieruchomości, Architektury i Budownictwa oraz Departamentu Spraw Obywatelskich" - podano w komunikacie.

Do zadań Cieszyńskiego należeć będzie również "wdrożenie projektu cyfryzacji Urzędu Miasta, koordynacja projektu budowy Medycznego Miasteczka oraz współtworzonej przez siebie miejskiej strategii walki z COVID-19, a także współpraca z Kancelarią Premiera i administracją rządową" - podano.

Miejska strategia walki z COVID-19

W miniony piątek Cieszyński przedstawiony jako pełnomocnik prezydenta Chełma zaprezentował wraz z Banaszkiem założenia miejskiej strategii walki z COVID-19. Przewiduje ona m.in. zwiększenia dostępu mieszkańców do testów wykrywających koronawirusa.

Miasto planuje umożliwić testy na przeciwciała IgG dla osób znajdujących się w grupie najwyższego ryzyka, czyli m.in pracowników spółek samorządowych, którzy mają kontakt z dużą liczbą osób. Zadeklarowało też wsparcie organizacyjne dla przedsiębiorców, którzy umożliwią przeprowadzenie testów pracownikom. Powstać ma w Chełmie - finansowany ze środków urzędu miasta - punkt, w którym możliwe będzie wykonanie zleconego przez lekarza szybkiego testu antygenowego.

Kim jest Cieszyński?

Cieszyński - przypomniano w komunikacie - to menedżer, specjalista zakresu ochrony zdrowia. Pełnił funkcję doradcy premiera Mateusza Morawieckiego, a w latach 2016-2017 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju. W latach 2018-2020 piastował urząd podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, gdzie odpowiadał za informatyzację oraz cyfryzację i z sukcesem wdrożył m.in. e-receptę.

Cieszyński zastąpił na stanowisku I zastępcy prezydenta Chełma Agnieszkę Kruk, która złożyła rezygnację. Według serwisu Dziennika Wschodniego Kruk została zastępczynią prezesa spółki Enea Wytwarzanie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy