Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Zdewastowano biura Prawa i Sprawiedliwości. Policja szuka sprawców

Policja ustala okoliczności i szuka sprawców dewastacji budynku, w którym znajdują się biura parlamentarzystów PiS w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim. Na drzwiach i oknach budynku ktoś namalował sprayem wulgarne hasła.

- W niedzielę rano otrzymaliśmy zgłoszenie, że na budynku przy ul. Francuskiej zostały naniesione sprayem wulgarne napisy. Zostały wykonane oględziny, zabezpieczyliśmy zapisy monitoringu, ustalamy wszystkie okoliczności, szukamy sprawców - powiedziała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z komendy policji w Białej Podlaskiej.

Policjantka zaznaczyła, że jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o jakichś podejrzeniach, kto mógłby to zrobić.

W budynku tym znajduje się biuro poselskie Jacka Sasina i senatorskie Grzegorza Biereckiego. Portal wPolityce, który pierwszy napisał o tym, zamieścił zdjęcia budynku. Widać na nich wypisane na drzwiach i oknach hasła, m.in. "Wolność dla kobiet", "J...ć PiS", "PiS wam w d...ę".

Reklama

Wcześniej wulgarne napisy pojawiły się w październiku

Senator Grzegorz Bierecki powiedział portalowi wPolityce, że oczekuje aby poseł KO Riad Haidar i prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk potępili i powstrzymali taki wandalizm. - Oczekuję, że poseł Riad Haidar oraz prezydent miasta potępią akt wandalizmu. Doszło do tego już drugi raz. Niech prezydent i poseł, którzy przecież popierają manifestacje Strajku Kobiet, powstrzymają działania wandali - powiedział Bierecki.

Wulgarne napisy pojawiły się na tym budynku również w październiku ubiegłego roku podczas protestów Strajku Kobiet. Policja nadal poszukuje ich sprawców. - Czynności nadal są prowadzone, nikt nie usłyszał zarzutów - powiedziała Salczyńska-Pyrchla.

Reklama

Reklama

Reklama