Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Radny podejrzany o kradzież ciągnika. "Jechał pod wpływem substancji psychotropowych"

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież ciągnika rolniczego oraz maszyny o wartości niemal pół miliona złotych. Według lokalnych mediów jednym z zatrzymanych jest Marek G. - przewodniczący Rady Powiatu Łosickiego. Mężczyzna odpowie nie tylko za kradzież, ale również za kierowanie pod wpływem środków psychotropowych.

W nocy z 13 na 14 października z jednego z gospodarstw w gminie Rokitno (woj. lubelskie) skradziono ciągnik rolniczy wraz z agregatem siewnym. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 500 tysięcy złotych.

Dwóch zatrzymanych

Okazało się, że za sprawą stoi dwóch mieszkańców powiatu łosickiego - Marek G. i Patryk H. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policję następnego dnia. 

Obaj usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. - Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia Markowi G. i Patrykowi H. zarzutu, że w nocy z 13 na 14 października w Cieleśnicy (powiat bialski) działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży ciągnika rolniczego marki Class wartości 230 tys. zł wraz z agregatem siewnym marki Horsch wartości 260 tys. zł - poinformowała Edyta Winiarek, Prokurator Rejonowy w Białej Podlaskiej cytowana przez "Tygodnik Siedlecki".

Za kradzież grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Radny PiS

To jednak nie koniec historii. Jak informują lokalne media, jeden z zatrzymanych mężczyzn - Marek G. to przewodniczący Rady Powiatu Łosickiego i członek zarządu struktur powiatowych PiS.

Według "Tygodnika Siedleckiego" samorządowiec jechał ciągnikiem pod wpływem środków psychotropowych. Znaleziono przy nim także 7,73 grama takich substancji. W związku z tym mężczyzna usłyszał dodatkowe zarzuty.  

Przewodniczący rady już zrezygnował z pełnionej funkcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne