Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Bunt w szkole? Uczniowie murem za zwolnionym dyrektorem

Uczniowie z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej nie zgadzają się z dyscyplinarnym zwolnieniem dyrektora placówki przez nową dyrektor ZDZ w Lublinie. Razem z rodzicami protestują i domagają się zmiany decyzji.

Szkoła w Białej Podlaskiej jest oddziałem Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie. 

Reklama

Jak podaje TVN24, wieloletni dyrektor oddziału Henryk Zacharuk został zwolniony w trybie natychmiastowym. Drzwi do gabinetu zostały zaplombowane.

"Nie znamy powodów zwolnienia, wiemy, że oficjalne zwolnienie nie nastąpiło. To wszystko odbyło się 'pod stołem'" - powiedziała w rozmowie z TVN24 matka jednego z uczniów. 

Zwolniony dyrektor przekazał w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim", że zarzuca mu się m.in. przyznanie podwyżki nauczycielom i oskarża o generowanie niepotrzebnych kosztów. Zacharuk przekonuje, że takie było rozporządzenie MEN. 

Uważa, że decyzja jest rewanżem za to, że nie poparł nowych władz ZDZ w Lublinie. Na czele zarządu 21 listopada stanęła Katarzyna Kusa.

Rodzice zapewniają, że dyrektor cieszył się poważaniem i nieposzlakowaną opinią.

W czwartek uczniowie i rodzice protestowali przed siedzibą placówki. Młodzież nie uczestniczyła w zajęciach.

Jak informuje Radio Zet, w piątek rano uczniowie również nie chcieli wejść na lekcje. "Mówią, że jeśli nikt nie przedstawi im wyjaśnień zaczną strajk okupacyjny, zostaną w szkole na noc" - informuje reporterka.

Katarzyna Kusa nie odpowiedziała na prośby o komentarz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje