Reklama

Reklama

29 punktów karnych w 18 sekund. Nowe przepisy zbierają żniwo

18 sekund potrzebował 32-letni kierowca z woj. lubelskiego, by "zebrać" 29 punktów karnych. Kierowca wyprzedzał na przejściu dla pieszych i przekroczył dozwoloną prędkość. Otrzymał karę według nowego taryfikatora, który obowiązuje od 17 września.

"W niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali nieoznakowanym wideorejestratorem trasę DW 835. Około godziny 21:45 w miejscowości Jabłonna mundurowi zauważyli szybko jadący samochód marki dacia" - przekazała lubelska policja.

Policja, jadąc za 32-latkiem zarejestrowała jak wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz dopuścił się przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 66 km/h. "Mężczyzna pędził z prędkością 116 kilometrów na godzinę" - informuje policja.

3500 zł mandatu i utrata prawa jazdy

Funkcjonariusze poinformowali, że "32-latek został ukarany dwoma mandatami karnymi na łączną kwotę 3500 złotych, a na jego konto trafiło aż 29 punktów karnych. Dodatkowo mężczyzna stracił prawo jazdy".

Reklama

Od 17 września obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kierowcy, który ponownie złamią ograniczenie prędkości otrzymają dwukrotnie wyższy mandat.

Zmiany obowiązują także w punktach karnych. Większą liczbę można "zdobyć" m.in. za nieprzepuszczanie pieszych, czy wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy