Reklama

Reklama

29-latek miał w mieszkaniu 16 kilogramów dopalaczy

16 kilogramów dopalaczy o wartości ponad 1300 000 złotych przechwycili lubelscy policjanci. Środki znaleziono w mieszkaniu 29-letniego mężczyzny.

Zatrzymany 29-latek handlował dopalaczami w sieci. Od maja wysłał swoim klientom co najmniej 700 przesyłek z tymi środkami. Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt paczek gotowych do wysłania albo już będących w trakcie doręczania.

Podczas policyjnej akcji w mieszkaniu w lubelskiej dzielnicy Choiny znaleziono ponad 16 kilogramów dopalaczy, 400 gramów marihuany oraz 238 tabletek ekstazy. Na miejscu były też m.in. sprzęty potrzebne do porcjowania i pakowania dopalaczy.

Policjanci przekazali zabezpieczone substancje do badań. Wstępnie ustalono, że dopalacze znalezione w mieszkaniu 29-latka zawiera składniki, które są wpisane na listę substancji uznanych za narkotyki.

Reklama

29-latek był już w przeszłości wielokrotnie karany za przestępstwa narkotykowe. Dziś zostanie poprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszy zarzuty. Śledczy będą chcieli, by został tymczasowo aresztowany. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozić mu może kara do 12 lat więzienia.

(mn)

Krzysztof Kot

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy