Reklama

Reklama

13 osób rannych po zderzeniu ciężarówki z busem. Kierowca tira uciekł

Po zderzeniu samochodu ciężarowego z busem zablokowana jest droga krajowa 92 na odcinku Łęczna - Lublin, w miejscowości Zofiówka (woj. lubelskie). 13 osób zostało rannych. Kierowca tira odjechał z miejsca wypadku. Poszukuje go policja.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 6:40 na 19. km drogi krajowej w Zofiówce. Bus osobowy zderzył się z ciągnikiem siodłowym z naczepą. W wypadku 13 osób zostało rannych.

Jak przekazała starszy aspirant Magdalena Krasna, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący tirem jechał od strony Lublina w kierunku Łęcznej i zjechał częściowo na przeciwległy pas ruchu, gdzie otarł się o jadący z naprzeciwka bus.

- W wyniku tego zderzenia bus wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Busem podróżowało 13 osób. Kilka osób zostało poszkodowanych. Są to głównie urazy rąk i nóg -  powiedziała i dodała, że "kierujący tirem odjechał z miejsca zdarzenia".  Obecnie trwają jego poszukiwania - zaznaczyła.

Reklama

Droga zablokowana

Na miejscu wypadku pracują służby medyczne, straż pożarna i policja. Trwa transport poszkodowanych osób do szpitali. Droga jest zablokowana. Policja kieruje ruch na objazd przez Kijany. Przewidywany czas trwania utrudnień wynosi około godziny.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy